Szukaj:
Wypoczynek Zakopane 2009  

Wypoczynek letni w Zakopanem został zorganizowany dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywizacji Społecznej 'SAS' w Janowie Lubelskim, dla wychowanków Ośrodka Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym w Janowie Lubelskim, a zatem dzieciom i młodzieży pochodzącej z rodzin dysfunkcyjnych z problemem alkoholowym, a z tym agresją słowną i fizyczną.

 

Zaplanowany program kolonii został w pełni zrealizowany a zakładane cele osiągnięte.

 

Uczestnikami kolonii organizowanej przez 'SAS' były dzieci i młodzież ze środowisk zagrośonych wykluczeniem społecznym, z rodzin znajdujących się w szczególnie trudnych sytuacjach życiowych.

Wychowankowie spędzili 6 dni w malowniczej miejscowości - Zakopane. Jest to przepiękna miejscowość pożołona u podnóży Tatr. Zakopane posiada do zaoferowania wspaniałą przyrodę, uznaną za światowe dziedzictwo natury i chronioną przez Park Narodowy, a także malownicze tereny, różnego rodzaju szlaki spacerowe. Lasy i ścieżki spacerowe zachecające do uprawiania turystyki pieszej w tym regionie.

 

Z naszych wieloletnich doświadczeń wynika, iż praca z dziećmi i młodzieżą w czasie wyjazdów jest szczególnie cenna i daje wymierne rezultaty. Dziecko oderwane od problemów rodzinnych, łatwiej odreagowuje lęki i napięcia. Staje się bardziej otwarte na działania wychowawcze, terapeutyczne, edukacyjne.

 

W czasie wyjazdów, z dala od domu, szkoły i innych niesprzyjających wpływów, dzieci i młodzież zdobywają wiedzę, uczą się jak stosować ją w 

 

praktyce, uczą się akceptowanych społecznie zachowań, wypoczywają w zdrowym i bezpiecznym środowisku.

 

Na dalszy ciąg sprawozdania zapraszamy do Działu 'Współpraca, Ośrodek Kuratorski'.

 

2012 C Agencja Współpracy i Rozwoju | Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej SAS | Organizacja Pożytku Publicznego

ul. Jana Pawła II nr 5, 23-300 Janów Lubelski | telefon kontaktowy: 15 8722 470, | e-mail: stowsas@wp.pl

projekt i wykonanie: GRAFKOM